Opis / Nota wydawcy / Synopsis:
"O krok", Mankell Henning

W noc św. Jana troje nastolatków przebranych w osiemnastowieczne stroje spotyka się w lesie, żeby odegrać maskaradę. Nie wiedzą, że są śledzeni. Wkrótce cała trójka zostaje zabita. Niedługo potem inspektor Wallander dowiaduje się, że jego kolega, który miał mu pomóc w poprowadzeniu sprawy, też nie żyje. Czy coś łączy te morderstwa? Jedynym śladem jest fotografia nikomu nieznanej młodej kobiety. Wallander, borykający się z poważnymi problemami zdrowotnymi, po raz pierwszy staje przed tak trudnym zadaniem.Co przyniesie śledztwo dotycząc…

Zobacz więcej…

Recenzje:
"O krok", Mankell Henning

Dodał: Magdowata :: 2006-06-21 12:05:02

Henning Mankell - wybitny pisarz szwedzki, dziennikarz, człowiek teatru, mieszkający na zmianę w Szwecji i Mozambiku. Od 1991 roku, kiedy opublikował pierwszą powieść, której bohaterem jest policjant ystadzkiej policji, Kurt Wallander, każda następna jest bestsellerem nie tylko w Szwecji. Popularność jego książek jest tak wielka, że w Skanii, gdzie toczy się akcja powieśći, biura podróży mają w ofercie wycieczki "Szlakiem Wallandera". W marcu 2006 roku, nakładem wydawnictwa WAB, ukazała się piąta powieść z cyklu - "O krok".

Troje przyjaciół w noc świętojańską urządza maskaradę. Stroje i peruki z epoki Bellmana, muzyka i wino. Wszystko zostało drobiazgowo zaplanowane. Także morderstwo. Ciała zostają odnalezione dwa miesiące póżniej.

W tym czasie komisarz Wallander prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa policjanta - bliskiego współpracownika i przyjaciela. Te dwie sprawy zaczynają się łączyć. Svedberg zginął, ponieważ był "o krok" od złapania mordercy młodych ludzi.

Wallander musi się spieszyć. Wie, że zabójca uderzy ponownie. Rozpoczyna się żmudna praca, dokładne sprawdzanie wszystkich poszlak, przesłuchania dziesiątek ludzi, dotykanie tajemnic człowieka, którego - pracując tak bliskio - wcale się nie znało. Skania powoli żegna lato, które ociąga się z odejściem.

Sierpień jest jednym z najcieplejszych od wielu lat. Wallander czuje się żle nie tylko z braku postępów w śledztwie, ale z powodu właśnie zdiagnozowanej cukrzycy. Po śmierci ojca dotkliwiej odczuwa samotność. Próbuje przewartościować swoje życie, zmienić nawyki żywieniowe. Chwilowo (jednorazowe zeskrobanie masła z kanapki nie obniży cholesterolu).

Mankell o swoim bohaterze napisał:
"Jedną ze szczególnych cech Wallandera jest to, że stale się zmienia. W ten sposób różni się od wielu tzw. bohaterów, którzy są identyczni na pierwszej i na tysięcznej stronie książki. Ja takich książek nie lubię. Nikt z nas nie będzie jutro taki sam."

Wallander daje się lubić nie dzięki nadmęskim walorom mierzonych średnicą bicepsów i liczbą ustrzelonych bandytów. Jego siłę stanowi normalność, taka ludzka oczywistość, która każe wierzyć, gdy mówi: "zawsze czeka się na coś, co da nam siłę i nadzieję na przyszłość".

Książka informacje
"O krok", Mankell Henning

Tytuł:

O krok

Tytuł oryginalny:Steget efter

Autor: Henning Mankell : Autor tekstu
Tłumaczenie: Irena Kowadło-Przedmojska : Tekst
Redakcja:Marianna Sokołowska : Redaktor
Magdalena Stajewska : Korekta
Urszula Ziętek : Redaktor techniczny

Wydawca:WAB - Wydawnictwo W.A.B.
Seria:Mroczna seria
Kategoria,
Rodzaj:
[max: 3]
literatura piękna, zagraniczna
Sensacja, kryminał, thriller
Powieść

Oprawa:miękka
Rok wydania:2006
Data wydania:2006-03-16
ISBN /ISSN:83-7414-173-5
Zobacz więcej…
Dodaj słowo kluczowe

Słowa kluczowe:
"O krok", Mankell Henning

Brak dodatkowych słów kluczowych.

Dodaj komentarz

Komentarze:
"O krok", Mankell Henning

Pozycja niekomentowana

Oceny

Średnia ocena łączna
4,55 [81]
O krok - ocena graficzna
Oceń książkę
O krok
Ogólna ocena książki

Treść

Tłumaczenie

Okładka

Wykonanie
Oceń jeden lub kilka elementów książki.

Narzędzia

Wpisał:

  • Data wpisu:
    2005-10-26 16:07:46
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005