Opis / Nota wydawcy / Synopsis:
"Straszne historie o otyłości i pożądaniu", Fryczkowska Anna

- Schudnąć! - cel życiowy przyświecający trzydziestoparoletniej, gniewnej i zasupłanej Baśce.- Schudnąć?- zastanawia się starsza o kilkanaście lat, pogodna i pozornie spokojna Janina.Jeden turnus wczasów odchudzających, jeden pokój, dwie kobiety, dwie historie, które wikłają się ze sobą coraz bardziej. Wzajemny stosunek Baśki i Janiny jest najpierw zdecydowanie wrogi, stopniowo okazuje się, że więcej je łączy niż dzieli. Powoli rodzi się porozumienie, nawet przyjaźń do momentu, gdy wychodzi na jaw, że ich konflikt jest zas…

Zobacz więcej…

Recenzje:
"Straszne historie o otyłości i pożądaniu", Fryczkowska Anna

Dodał: Magdowata :: 2007-06-04 22:25:10

Żyjemy w świecie reklam. Jemy reklamy, ubieramy się w reklamy, uśmiechamy bielą reklam. Marzymy, aby życie pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn stało się naszym udziałem. W nim liczy się zgrabna sylwetka, zdrowa cera, niski cholesterol i sprawne mięśnie do póżnej starości. Nastolatki paradują w rozmiarze 34, które większość kobiet odziewa do... pół łydki.

Mamy być piękne, uśmiechnięte, ćwiczyć jogę, leżeć w leczniczym błocie i epatować optymizmem (jeśli nie wrodzonym, to nabytym z kolorowych czasopism). Tysiące diet, magiczne masaże, odtłuszczone wszystko, co da się odtłuszczyć, cukier bez cukru uczynią nas młode, modne i pożądane. Tam, gdzie same nie damy rady, z pomocą pośpieszy chirurg plastyczny. Wytnie, wszyje, odessie i ujmie... nawet 100 lat!

Bohaterki powieści Anny Fryczkowskiej - Baśka i Janina - łączy chęć stracenia zbędnych kilogramów. Te stracone kilogramy to przepustka do lepszego świata. Stąd wczasy odchudzające, reżim posiłków, ból mięśni po morderczym marszobiegu.

Janina - stanik o rozmiarze kamizelki kuloodpornej, różowe swetry wielkości namiotu, buty jak płetwy. Jak mówi Baśka: "zero luksusu, zero wdzięku, zero uroku życia i zero kompleksów". Wbrew swojemu wizerunkowi Janina potrafi być jednak szczęśliwa. Wyłuskuje z życia lepsze kęski i zajada się nimi z blaszanej miski.

Baśka to zadbana czterdziestolatka, która mając teoretycznie wszystko, nie miała nic. Niespodziewanie porzucona przez męża (mimo płaskiego brzucha i zgrabnego tyłeczka) pogrąża się w nienawiści do świata. Powoli spada w przepaść z napisem: "I co tu teraz z sobą zrobić?".

Dwie kobiety, dwa światy, dwie historie, które splatają się w nieoczekiwanym punkcie. Od wzajemnej niechęci niedaleko do ludzkiej bliskości. Nieważny jest nadmiar kilogramów, jaki się nosi, ale wewnętrzne ciepło, które przygarnia i owija nas jak lekko naddarta koszula nocna, uszyta ze ślubnej poszwy na kołdrę. Tak przytulna jak dziecięce marzenia i wiara w ich spełnienie.

Książka informacje
"Straszne historie o otyłości i pożądaniu", Fryczkowska Anna

Tytuł:

Straszne historie o otyłości i pożądaniu


Autor: Anna Fryczkowska : Autor tekstu
Redakcja:Krystyna Marcinków : Redaktor
Okładka, autor:Krystyna Łuczak : Projekt graficzny

Wydawca:Replika - Wydawnictwo Replika
Kategoria,
Rodzaj:
[max: 3]
Powieść
literatura piękna, polska

Oprawa:miękka klejona
Rok wydania:2007
Data wydania:2007-05-11
Cena detaliczna:
(orientacyjna)
21,90
ISBN /ISSN:978-83-60383-25-4
Zobacz więcej…
Dodaj słowo kluczowe

Słowa kluczowe:
"Straszne historie o otyłości i pożądaniu", Fryczkowska Anna

Brak dodatkowych słów kluczowych.

Dodaj komentarz

Komentarze:
"Straszne historie o otyłości i pożądaniu", Fryczkowska Anna

Pozycja niekomentowana

Oceny

Średnia ocena łączna
3,98 [520]
Straszne historie o otyłości i pożądaniu - ocena graficzna
Oceń książkę
Straszne historie o otyłości i pożądaniu
Ogólna ocena książki

Treść

Tłumaczenie

Okładka

Wykonanie
Oceń jeden lub kilka elementów książki.

Narzędzia

Wpisał:

  • Data wpisu:
    2007-03-26 19:22:41
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005