Książka informacje
"Mężczyzna, który się uśmiechał", Mankell Henning

Tytuł:

Mężczyzna, który się uśmiechał

Tytuł oryginalny:Mannen som log
Język oryginału:szwedzki

Autor: Henning Mankell : Autor tekstu
Tłumaczenie: Irena Kowadło-Przedmojska : Tekst

Wydawca:WAB - Wydawnictwo W.A.B.
Seria:Mroczna seria
Cykl:Wallander
Kategoria,
Rodzaj:
[max: 3]
Powieść
literatura piękna, zagraniczna
Sensacja, kryminał, thriller

Oprawa:miękka
Numer wydania:1
Rok wydania:2007
Data wydania:2007-07-05
ISBN /ISSN:978-83-7414-291-5
Kod kreskowy,
EAN
9788374142915
Wymiary: (mm)125/195

Opis / Nota wydawcy / Synopsis:
"Mężczyzna, który się uśmiechał", Mankell Henning

Na bezdrożach Skanii ma miejsca tragiczny wypadek samochodowy, w którym ginie znany prawnik. Jego syn, Sten Torstensson, jest przekonany, że doszło do morderstwa, i opowiada o swoich przypuszczeniach komisarzowi Wallanderowi. Ten jednak nie chce mu pomóc, pogrążony w depresji po tym, jak na służbie zabił człowieka. Kiedy Torstensson zostaje zastrzelony, Wallander decyduje się poprowadzić śledztwo. Wkrótce wychodzi na jaw, że ze sprawą wiążą się inne zagadkowe zabójstwa, a każdy krok komisarza śledzi tajemniczy potentat finansowy. Podo…

Zobacz więcej…

Recenzje:
"Mężczyzna, który się uśmiechał", Mankell Henning

Dodał: Magdowata :: 2007-08-29 13:03:19

Znowu jesteśmy w Skanii, "gdzie mgła obleka ludzi płaszczem niewidzialności". Przykrywa zło, coraz łatwiej panoszące się w szwedzkiej rzeczywistości. To, co kiedyś było karygodne, staje się dopuszczalne. Świat rozchwiał się, zatracił kontury normalności i przyzwoitości. Wszystkie względy moralne nikną, gdy na scenę wkracza ludzka żądza zdobywania pieniędzy. Można jedną ręką pomagać ludziom, a drugą ich zabijać.

Kurt Wallander musi podjąć decyzję. Czy pozostać w policji, czy podpisać stosowne dokumenty i formalnie zakończyć karierę policjanta? Załamanie nerwowe - "zabicie człowieka, nawet w obronie własnej, to ciężkie przeżycie" - nadmiar alkoholu, napięte kontakty z córką, bezsenne, wietrzne, samotne noce nie sprzyjają podsumowaniom i życiowym decyzjom. Musi się coś wydarzyć!
Niespodziewanie pojawia się znajomy adwokat Sten Torstensson. Prosi o pomoc w wyjaśnieniu śmierci ojca. Wypadek samochodowy, w którym zginął stary prawnik, to według syna zaplanowane z zimną krwią morderstwo. Niebawem Sten zostaje zastrzelony w swojej kancelarii. Wallander wraca i postanawia odszukać mordercę. Czy tajemnicza śmierć obu adwokatów wiąże się z ich życiem osobistym, czy z pracą? Kto był ich klientem? Jakie sprawy prowadzili? Mnożą się tropy. Wallander jak wytrawny myśliwy, który - jak sam mówi - czai się w każdym policjancie, wyrusza na poszukiwania. Nie wie, że na niego także wydano wyrok. To tylko kwestia czasu.

Kolejna powieść Henninga Mankella - środkowa w cyklu - nie rozczarowuje. Jest dowodem na znakomity warsztat literacki pisarza, który za pomocą kilku zdań potrafi nakreślić nastrój zła tak sugestywnie, że oglądamy się przerażeni za siebie.

Z każdą stroną tracimy naiwną ufność w ludzką dobroć. Podejrzliwie patrzymy rzeczywistości w oczy i uśmiech znika z twarzy. Zastępuje go wyraz absolutnego zdziwienia. Czy ludzkie zło nie ma granic? Dokąd ten świat zmierza? W świecie Mankella nawet za uśmiechem kryją się przerażające obrazy, rzeczy tak niepojęte, że coraz trudniej stawić im opór.

Dodaj słowo kluczowe

Słowa kluczowe:
"Mężczyzna, który się uśmiechał", Mankell Henning

Brak dodatkowych słów kluczowych.

Dodaj komentarz

Komentarze:
"Mężczyzna, który się uśmiechał", Mankell Henning

Pozycja niekomentowana

Oceny

Średnia ocena łączna
4,70 [1157]
Mężczyzna, który się uśmiechał - ocena graficzna
Oceń książkę
Mężczyzna, który się uśmiechał
Ogólna ocena książki

Treść

Tłumaczenie

Okładka

Wykonanie
Oceń jeden lub kilka elementów książki.

Narzędzia

Wpisał:

  • Data wpisu:
    2007-06-10 13:59:38
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005