Opis / Nota wydawcy / Synopsis:
"Błękitna sukienka", Dörrie Doris

Mąż Babette ginie w wypadku samochodowym. Młoda wdowa pomimo rozpaczy powoli odnajduje w sobie radość życia i na nowo uczy się kochać. W prowadzonym przez Alfreda i Floriana butiku kupuje tytułową niebieską sukienkę. Alfred, jej projektant, zapewnia, że odmieni ona życie Babette. Niedługo po tym dzięki błękitnej sukience drogi Babette i Floriana ponownie się krzyżują. Zbliża ich ból po stracie ukochanej osoby, zamieszkują razem i wspólnie uczą się radzić sobie w nowym życiu.Dorris Dorrie jest znaną niemiecką reżyserką, zdobywczynią wi…

Zobacz więcej…

Recenzje:
"Błękitna sukienka", Dörrie Doris

Dodał: Magdowata :: 2007-06-20 15:55:16

Czy sukienka może zmienić życie? Czy można dzięki nowej fryzurze, nowej pracy, nowemu mężczyznie stać się kimś innym? Kimś, kim zawsze chciało się być. Kimś wyjątkowym, niekoniecznie lepszym, piękniejszym. Po prostu kimś innym. Często ten pęd do zmiany nie wynika tylko z chęci uatrakcyjnienia swojej osoby. Nie chęć zwrócenia na siebie uwagi, ale chęć powrotu do życia, do drugiego człowieka wtedy, kiedy wydawało się, że życie bez czyjejś pamięci jest niemożliwe.

Babette nagle została sama. Mąż zginął w wypadku samochodowym. Została wdową. Zapadła się w żałobę jak w czarną dziurę. Krok za krokiem przemierza pory roku i nie oczekuje od życia niczego. Do czasu... Florian opłakuje śmierć przyjaciela. Jak mówi: "Życia przed Alfredem nie potrafi sobie przypomnieć, życia po Alfredzie nie potrafi sobie wyobrazić". Tych dwoje obcych sobie ludzi niespodziewanie połączy tytułowa "błękitna sukienka". Staną się sobie bliscy w smutku, bólu, a potem w powolnym powrocie do miłości, radości. Do życia.

Doris Dorrie od 10 lat znajduje się w czołówce niemieckich filmowców. Właśnie na ekranach kin można oglądać jej ostatni obraz:"Nadzy". "Mężczyzni" z 1985 roku stali się najbardziej kasowym filmem niemieckim od czasów II wojny. Szkołą pisarstwa dla Dorrie były scenariusze do swoich filmów. Stąd blisko do literatury przez duże L i licznych nagród. Dorrie - pisarka mówi, że nie pisze o niczym szczególnym. Pragnienie szczęścia, strach przed śmiercią, tęsknota za miłością to tematy uniwersalne.Warto o nich pisać zwłaszcza, że "obecnie zapanowało coś w rodzaju dyktatu formy. Nie można tylko koncentrować się na formie. Nie może być ona wartością samą w sobie. Musi być wypełniona treścią. W przeciwnym razie zostanie tylko niestrawna papka". Miłej lektury i owocnych rozmyślań.

Książka informacje
"Błękitna sukienka", Dörrie Doris

Tytuł:

Błękitna sukienka

Tytuł oryginalny:Das blaue Kleid

Autor: Doris Dörrie : Autor tekstu
Tłumaczenie: Agnieszka K. Haas : Tekst
Redakcja:Zofia Skulimowska : Redaktor
Zbigniew Katafiasz : Redaktor techniczny
Okładka, autor:Anna Moderska : Projekt graficzny

Wydawca:Muza - MUZA SA
Kategoria,
Rodzaj:
[max: 3]
Powieść
literatura piękna, zagraniczna

Oprawa:miękka
Rok wydania:2007
Data wydania:2007-03-15
Cena detaliczna:
(orientacyjna)
19,90
ISBN /ISSN:978-83-7495-130-2
Zobacz więcej…
Dodaj słowo kluczowe

Słowa kluczowe:
"Błękitna sukienka", Dörrie Doris

Brak dodatkowych słów kluczowych.

Dodaj komentarz

Komentarze:
"Błękitna sukienka", Dörrie Doris

Pozycja niekomentowana

Oceny

Średnia ocena łączna
4,23 [14]
Błękitna sukienka - ocena graficzna
Oceń książkę
Błękitna sukienka
Ogólna ocena książki

Treść

Tłumaczenie

Okładka

Wykonanie
Oceń jeden lub kilka elementów książki.

Narzędzia

Wpisał:

  • Data wpisu:
    2007-06-19 23:05:26
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005