Dane wydawcy

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.
Skrót nazwy: Znak
30-105 Kraków, Kościuszki 37
Email:
Telefony:
WWW: www.znak.com.pl

Zobacz książki Znak w katalogu książek i-ksiazka.pl

Zapowiedzi wyd.:
Znak :: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

Wydawca: "Znak" nie przekazał jeszcze informacji o zapowiedziach

Informacje o wydawcy:
Znak :: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

ZNAK to wydawnictwo z tradycjami. Od 1959 r. książki Karola Wojtyły, Josepha Ratzingera, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Thomasa Mertona, Normana Daviesa, Seamusa Heaneya, Józefa Czapskiego, Umberto Eco, Josifa Brodskiego, ks. Jana Twardowskiego i innych głośnych autorów były wydarzeniami intelektualnymi wielkiej wagi, wpisując się trwale do kanonu kultury. To samo powiedzieć można o wielu zeszytach miesięcznika "Znak", przynoszących pogłębioną refleksję o stanie kultury współczesnej, o tradycji, o Polsce i Kościele.

ZNAK to nie tylko dom wydawniczy: to również środowisko, związane blisko z ,,Tygodnikiem Powszechnym", z krakowskimi uczelniami, zwłaszcza z Uniwersytetem Jagiellońskim, z Kościołem krakowskim, a także z kręgami politycznymi o rodowodzie solidarnościowym. W okresie reżimu komunistycznego Znak - jego wydawnictwa, środowisko i koło poselskie - był wyspą istniejącej legalnie, choć symbolicznej opozycji i starał się być rzecznikiem szerokich społecznych dążeń do wolności słowa, swobód obywatelskich i demokracji.

ZNAK działa jednak nade wszystko na polu kultury: proponuje czytelnikom to, co w kulturze polskiej i europejskiej najlepsze, a zarazem daje rozeznanie wśród splątanych ścieżek dzisiejszego świata. Stąd serie popularyzatorskie, a także książki o mechanizmach wolnego rynku i zasadach państwa demokratycznego. W ofercie Znaku obok najwybitniejszych klasycznych dzieł filozoficznych czy teologicznych można znaleźć błyskotliwe eseje i literaturę zdolną zaspokoić nie tylko wyrafinowane gusta, lecz również przynieść rozrywkę w najlepszym gatunku.

[źródło: www.znak.com.pl]

Książki wyd.:
Znak :: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Komentarze dla wyd.:
Znak :: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.

Wydawca niekomentowany
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005