Dane wydawcy

Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.

Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.
Skrót nazwy: Amber
00-060 Warszawa, ul. Królewska 27
WWW: amber.sm.pl

Zobacz książki Amber w katalogu książek i-ksiazka.pl

Zapowiedzi wyd.:
Amber :: Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.

Wydawca: "Amber" nie przekazał jeszcze informacji o zapowiedziach

Informacje o wydawcy:
Amber :: Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.

Wydawnictwo AMBER to wiodący wydawca bestsellerów.

W ciągu 16 lat istnienia opublikowaliśmy 5000 tytułów, w 30 seriach i 43 000 000 egzemplarzy. Nasza oferta wydawnicza to literatura piękna i popularna dla dorosłych: wybitna światowa proza (Vonnegut, Oë, Calvino), literackie thrillery (Grisham, Crichton, le Carré), sensacja (Ludlum, Clancy, Cussler), literatura kobieca (Steel, Krentz), romanse historyczne (Quick), SF (STAR WARS), fantasy (TOLKIEN – bibliofilskie edycje), literatura dziecięca i młodzieżowa, ilustrowana literatura dla najmłodszych, historia, militaria, biografie, literatura popularnonaukowa, albumy i poradniki (medyczne, kulinarne, doktor Atkins, psychologiczne, Feng Shui).

Wydawnictwo AMBER powstało 28 lutego 1989 roku jako pierwsza w Polsce prywatna oficyna wydawnicza. Zaczynaliśmy od zera, mając 5000 pożyczonych dolarów i dziewięcioletniego fiata. Bez doradców ekonomicznych i prawnych. Wszystkiego uczyliśmy się sami, najskuteczniej na własnych błędach. I odnieśliśmy sukces: wprowadziliśmy na polski rynek nieobecną dotąd współczesną klasykę światowej literatury popularnej: sensacyjnej i SF. W AMBERZE ukazały się w kilkusettysięcznych nakładach powieści Ludluma, Forsytha, Folletta, Kinga, Koontza, nadając książce w Polsce rangę kultury masowej. Przetrwaliśmy wielki krach na rynku w 1992 roku, a potem trwającą do dziś sytuację permanentnego, głębszego lub płytszego kryzysu w branży wydawniczej i księgarskiej.

Dziś możemy się poszczycić stabilną, wysoką na rynku pozycją. W rankingu miesięcznika branżowego „Książki. Magazyn Literacki” AMBER zajął 2. miejsce pod względem liczby tytułów, które w roku 2004 znalazły się na polskich listach bestsellerów. Pozostajemy w ścisłej czołówce polskich wydawców literatury popularnej z pierwszych miejsc światowych list bestsellerów oraz literatury pięknej, historycznej, popularnonaukowej i poradnikowej.

Co roku wzbogacamy naszą ofertę o nowe serie, nowych autorów i nowe tytuły. Od lat prowadzimy wielkie kampanie promocyjne. Billboardy i bannery reklamujące nasze bestsellery pojawiają się co miesiąc w największych miastach Polski. Przeboje AMBERA polecają najbardziej opiniotwórcze media, m.in.: radio RMF FM, tygodnik „Wprost”, „Rzeczpospolita”. Inwestujemy w intensywną reklamę prasową – a także telewizyjną – oraz akcje promocyjne związane z wizytami naszych autorów w Polsce.

Nasza coroczna oferta to 450 tytułów. Oferta wartościowa, ciekawa, różnorodna, doceniona i wspierana przez media. Oferta dla każdego: od literatury popularnej po ekskluzywną, od masowej po elitarną. Najlepsze książki na najwyższym poziomie literackim i edytorskim. Książki, które czyta cały świat.

Książki wyd.:
Amber :: Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Komentarze dla wyd.:
Amber :: Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.

Wydawca niekomentowany
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005