Dane wydawcy

Wydawnictwo WAM

Wydawnictwo WAM
Skrót nazwy: WAM
31-501 Kraków, Kopernika 26
WWW: wydawnictwowam.pl

Zobacz książki WAM w katalogu książek i-ksiazka.pl

Zapowiedzi wyd.:
WAM :: Wydawnictwo WAM

Wydawca: "WAM" nie przekazał jeszcze informacji o zapowiedziach

Informacje o wydawcy:
WAM :: Wydawnictwo WAM

Nasze Wydawnictwo jest najstarszym wydawnictwem katolickim w Polsce. Zostało założone w 1872 roku przez ks. Stanisława Stojałowskiego SJ jako Wydawnictwo Księży Jezuitów.

W 1940 roku dwudziestu jezuitów zaangażowanych w działalność Wydawnictwa oraz wielu pracowników i współpracowników zostało wywiezionych do Oświęcimia i do Dachau, gdzie większość z nich zginęła.

Po wojnie Wydawnictwo działało mniej więcej tak, jak i inne wydawnictwa katolickie wydając z trudem kilka tytułów rocznie. Sytuacja ta zmieniła się po roku 1989 w wyniku zniesienia cenzury. Fakt ten pozwolił zwiększyć naszą ofertę wydawniczą. Obecnie wydajemy około 130 nowych tytułów rocznie, a wznawiamy około 50.

Najważniejszymi dziełami przygotowanymi przez Wydawnictwo były przez całe lata: Pismo Święte w tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka SI, Żywoty Świętych ks. Piotra Skargi SI (od 1881) Ćwiczenia Duchowne św. Ignacego Loyoli (od 1894) oraz O naśladowaniu Chrystusa Tomasza à Kempis (od 1899).

Od 1993 roku Wydawnictwo istnieje pod skróconą nazwą Wydawnictwo WAM.

Jak przed laty, tak i dziś staramy się w Wydawnictwie WAM oddawać do Waszych rąk, Szanowni Czytelnicy, ciekawą i wartościową literaturę, która zaspokajałaby Wasze oczekiwania.

Aktualnie wydajemy katechizmy i modlitewniki, książki poświęcone wierze i duchowości oraz pozycje naukowe z teologii i filozofii. Staraniem Wydawnictwa ukazuje się także sporo książek dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie można znaleźć również literaturę piękną - poezję oraz prozę.

Z najnowszych tytułów największym powodzeniem cieszą się książki w seriach: Biblioteka Życia Duchowego, Mała Biblioteka Religii, Przewodniki po…, Odpowiedzi na 101 pytań o…, Myśl Teologiczna oraz Źródła Myśli Teologicznej, także książki z serii Wokół Współczesności oraz Wielcy Ludzie Kościoła, książki kard. Carlo M. Martiniego, Johna Powella, Anselma Grüna, ks. Malińskiego, Hansa Ursa von Balthasara.

W 2003 roku w Wydawnictwie ukazało się 278 książek (w tym 163 nowości) w łącznym nakładzie 1 527 500 egzemplarzy.

Wydawnictwo WAM posiada także własną drukarnię, pełną introligatornię, prężnie działającą sieć dystrybucji oraz sieć księgarń własnych: w Krakowie, Warszawie, Opolu, Bielsku Białej, Nowym Sączu oraz księgarnię internetową.

Przy siedzibie Wydawnictwa WAM istnieje Konsorcjum Prasowe WAM skupiające czasopisma wydawane przez jezuitów, w tym ukazujące się w WAM-ie: Posłaniec Serca Jezusowego (najstarszy miesięcznik katolicki w Polsce) oraz Życie Duchowe.

Nasze Wydawnictwo jest największym wydawcą podręczników i materiałów pomocniczych do nauki religii. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie zaowocowało nowatorskimi opracowaniami katechizmów dla dzieci i młodzieży.

Książki wyd.:
WAM :: Wydawnictwo WAM

Dodaj komentarz

Komentarze dla wyd.:
WAM :: Wydawnictwo WAM

Wydawca niekomentowany
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005