Dane wydawcy

Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla

Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla
Skrót nazwy: Apostolicum
05-091 Ząbki, Wilcza 8
WWW: www.apostolicum.pl

Zobacz książki Apostolicum w katalogu książek i-ksiazka.pl

Zapowiedzi wyd.:
Apostolicum :: Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla

Wydawca: "Apostolicum" nie przekazał jeszcze informacji o zapowiedziach

Informacje o wydawcy:
Apostolicum :: Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla

Pallotyni rozpoczęli w Polsce działalność apostolską pod koniec roku 1907, a już w styczniu 1908 roku wydali pierwszy numer miesięcznika „Królowa Apostołów”. Pierwsze pozycje książkowe wydane ich staraniem ukazały się w Cieszynie w 1913 roku. Siedziba wydawnictwa pallotyńskiego znajdowała się wtedy w Wadowicach na Kopcu.

W okresie międzywojennym wydawanie książek i czasopism było jednym z naczelnych zadań pallotynów w Polsce. Od 1927 roku wydawnictwo, drukarnia i księgarnia mieściły się w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu 7. Tam też ukazywały się czasopisma, jak: „Przegląd Katolicki”, „Posiew”, „Rodzina Polska”, „Królowa Apostołów” oraz dziennik „Polak-Katolik”, kalendarze i wiele książek. We wrześniu 1939 roku w wyniku działań wojennych budynek drukarni spłonął doszczętnie.
Po wojnie, w 1946 roku, wydawnictwo i drukarnię reaktywowano w Ołtarzewie. W międzyczasie w 1947 roku uruchomiono wydawnictwo w Poznaniu. Na początku 1948 roku oba wydawnictwa połączono w jedno i nadano mu nazwę „Pallottinum”.

Pozycje wydawnicze „Pallottinum” dotyczą szerokiego zakresu tematów. Obok Biblii Tysiąclecia, mszałów, lekcjonarzy, modlitewników są wydawane kalendarze, czasopisma, podręczniki, komentarze biblijne, literatura piękna i czasopisma.
W 1972 roku rozpoczęto budowę nowej drukarni w Ząbkach, którą w 1984 roku nazwano
„Pallottinum II”. Nowa drukarnia zaczęła się prężnie rozwijać.
W obliczu nowych zadań apostolskich, w 1993 r. Polską Prowincję Księży Pallotynów przekształcono w dwie i wówczas w Ząbkach powstało --– obok istniejącego w Poznaniu „Pallottinum” – samodzielne wydawnictwo pod nazwą „Apostolicum”. Od tego momentu jest ono wydawnictwem Prowincji Chrystusa Króla. („Pallottinum” pozostało wydawnictwem Prowincji Zwiastowania Pańskiego).
Po 11 latach samodzielnej działalności „Apostolicum” wydaje około 40 nowości książkowych i 50 wznowień rocznie.

Oto nasza aktualna oferta wydawnicza. Proponujemy publikacje z dziedziny teologii biblijnej, moralnej, dogmatycznej, pozycje katechetyczne i przydatne w duszpasterstwie, dotyczące działalności apostolskiej i misyjnej, teksty dokumentów papieskich, literaturę piękną, z zakresu historii, albumy, biografie, książki dla dzieci, kalendarze, pamiątki pierwszokomunijne, obrazki, obrazy, karty świąteczne i okolicznościowe, plakaty, ulotki i foldery. Prowadzimy również sprzedaż wartościowych książek innych wydawnictw. Wiele naszych pozycji książkowych wydajemy w koedycji.
Wyrażamy nadzieję, że nasza oferta wydawnicza spotka się z życzliwym zainteresowaniem szerokiego grona czytelników i tym samym pomoże odkrywać nowe wymiary życia chrześcijańskiego. Zapraszamy do współpracy i życzymy miłej i owocnej lektury.

„Apostolicum” – księża, bracia, siostry i świeccy pracownicy

Książki wyd.:
Apostolicum :: Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla

Dodaj komentarz

Komentarze dla wyd.:
Apostolicum :: Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla

Wydawca niekomentowany
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005