Dane wydawcy

Wydawnictwo AULA

Wydawnictwo AULA
Skrót nazwy: Aula
05-807 Podkowa Leśna, Bluszczowa 23
WWW: aula.home.pl

Zobacz książki Aula w katalogu książek i-ksiazka.pl

Zapowiedzi wyd.:
Aula :: Wydawnictwo AULA

Wydawca: "Aula" nie przekazał jeszcze informacji o zapowiedziach

Informacje o wydawcy:
Aula :: Wydawnictwo AULA

Wydawnictwo AULA powstało w 1990 roku jako kontynuacja Agencji Usług Literacko-Artystycznych, która zajmowała się redagowaniem książek literackich i prac naukowych z zakresu medycyny.

Właściciel, dr Piotr Müldner-Nieckowski jest pisarzem, wydawcą (był naczelnym redaktorem dużego wydawnictwa państwowego), specjalistą z zakresu edytorstwa, autorem tomików poezji, powieści, opowiadań, słuchowisk radiowych, ponad 50 prac naukowych, a także "Wielkiego słownika frazeologicznego języka polskiego" (2003). Należał do Związku Literatów Polskich do czasu jego rozwiązania w 1983. Od 1989 jako członek-założyciel należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie na Wydziale Humanistycznym (polonistyka). Ponadto jest założycielem i kierownikiem Podyplomowego Studium Edytorstwa Współczesnego UKSW.

Początkowo Wydawnictwo miało wydawać książki jego właściciela i przyjaciół pisarzy z SPP. Ale firma rozwinęła się i obecnie dysponuje pracowniami tekstów, grafiki, przygotowalnią drukarską itd. Ma fachowych pracowników i współpracowników, którzy dbają o najwyższy poziom językowy, artystyczny i techniczny publikacji.

Książki wyd.:
Aula :: Wydawnictwo AULA

Dodaj komentarz

Komentarze dla wyd.:
Aula :: Wydawnictwo AULA

Wydawca niekomentowany
Użytkownik: niezalogowany
i-ksiazka.pl | Kontakt i-ksiazka.pl | Regulamin i-ksiazka.pl
Wszystko dla książki © Aria Design 2002⁄2005