Kamasutra

POBIERZ
Już 2113 osoby pobrały tego Ebooka!

Kamasutra to starożytny hinduski tekst napisany przez Vātsyāyanę. W literaturze sanskryckiej powszechnie uważa się ją za standardową pracę poświęconą ludzkim zachowaniom seksualnym.

Część pracy obejmuje praktyczne porady dotyczące stosunków seksualnych. Jest to w dużej mierze proza, z wieloma wstawionymi wersetami poezji anustubskiej. “Kāma”, który jest jednym z czterech celów życia hinduskiego, oznacza pragnienie, w tym pożądanie seksualne, które jest przedmiotem podręcznika, a “sūtra” dosłownie oznacza wątek lub linię, która trzyma rzeczy razem i bardziej metaforycznie odnosi się do aforyzmu (lub linii, zasady, formuły), lub zbioru takich aforyzmów w formie podręcznika.

przycisk do pobrania książki orwell

W przeciwieństwie do zachodniej popularności, Kamasutra nie jest wyłącznie podręcznikiem seksualnym; przedstawia się jako przewodnik po cnotliwym i łaskawym życiu, w którym omawia się naturę miłości, życia rodzinnego i inne aspekty związane z zorientowanymi na przyjemność wyczynami życia ludzkiego. Kamasutra w niektórych częściach świata jest uważana lub przedstawiana jako synonim kreatywnych pozycji seksualnych; w rzeczywistości tylko 20% Kamasutry jest o pozycjach seksualnych. Większość książki jest o filozofii i teorii miłości, co wyzwala pragnienie, co je podtrzymuje, a także jak i kiedy jest dobre lub złe.

Gorąca książka do pobrania w PDF

Historycy uważają, że Kamasutra powstała w między 400 r. przed naszą erą a 200 r. naszej ery. Niektórzy badacze twierdzą, że Kamasutra jest kompendium, które zostało zebrane w obecnej formie w II wieku naszej ery.
We wstępie do Kamasutry Vatsyayana przywołuje dzieło poprzednich autorów, na podstawie którego skompilował własną Kamę Sutrę. Twierdzi on, że siedem części jego pracy było skróceniem dłuższych utworów Dattaka (część pierwsza), Suvarnanabha (część druga), Ghotakamukha (część trzecia), Gonardiya (część czwarta), Gonikaputra (część piąta), Charayana (część szósta) i Kuchumara (część siódma). Kamasutra Vatsyayany ma 1250 wersetów, podzielonych na 36 rozdziałów, które są następnie podzielone na siedem części. Według niektórych treść książki składa się z kolejnych siedmiu części:

  1. Uwagi ogólne-Pięć rozdziałów na temat treści książki, trzy cele i priorytety życia, zdobywanie wiedzy, zachowanie dobrze wykształconego mieszczanina, refleksje na temat pośredników, którzy pomagają kochankowi w jego przedsięwzięciach.
  2. Związki seksualne-Dziesięć rozdziałów na temat stymulowania pragnienia, rodzajów objęcia, pieszczoty i pocałunki, znakowania paznokciami, gryzienia i znakowania zębami, kopulacji (pozycji), policzkowania ręką i odpowiadających jękom, męskiego zachowania u kobiet, lepszego kojarzenia i seksu oralnego, preludiów i wniosków do gry w miłość. Opisuje 64 rodzaje aktów seksualnych.
  3. Nabycie żony-Pięć rozdziałów na temat form małżeństwa, relaks dziewczyny, uzyskanie dziewczyny, zarządzanie samotnie, związek przez małżeństwo.
  4. Obowiązki i przywileje żony – Dwa rozdziały na temat zachowania się jedynej żony i zachowania naczelnej żony i innych żon.
  5. Żony innych mężczyzn – Sześć rozdziałów na temat zachowania kobiety i mężczyzny, jak się poznać, badanie uczuć, zadanie pośredniczenia, przyjemności królewskie, zachowanie w kobiecych dzielnicach.
  6. O kurtuazjach- Sześć rozdziałów na porady asystentów w sprawie wyboru kochanków, poszukiwanie stałego kochanka, sposoby zarabiania pieniędzy, odnowy przyjaźni z byłym kochankiem, sporadyczne zyski, zyski i straty.
  7. Praktyki okultystyczne – Dwa rozdziały na temat poprawy atrakcji fizycznych, wzbudzanie osłabionej siły seksualnej.

Autor Kamasutry podkreśla, że cnota jest najwyższym celem, bezpieczne życie drugim, a przyjemność najmniej ważna. W przypadku konfliktu motywów należy podążać za wyższym ideałem. Tak więc przy zarabianiu pieniędzy nie można narażać cnoty, ale zarabianie na życie powinno być ważniejsze od przyjemności; istnieją jednak wyjątki.
Vātsyāyana mówi, że człowiek w dzieciństwie powinien nauczyć się zarabiać na życie; młodość jest czasem przyjemności, a z biegiem lat należy skoncentrować się na życiu cnotliwym i nadziei na ucieczkę od cyklu odrodzenia.

Kamasutra przyznaje, że zmysły mogą być niebezpieczne

“Tak jak koń w pełnym galopie, oślepiony energią własnej prędkości, nie zwraca uwagi na żaden posterunek, dziurę czy rów na ścieżce, tak dwoje kochanków, oślepionych pasją, w tarciach seksualnej walki, zostaje pochwyconych przez swoją zaciętą energię i nie zwraca uwagi na niebezpieczeństwo”.

Unikatowy zbiór informacji dla Was

Budda głosił także Kamę Sutrę, która znajduje się w sutrze numer 1. Ta Kamasutra ma jednak zupełnie inny charakter, ponieważ ostrzega przed niebezpieczeństwami, które wiążą się z poszukiwaniem przyjemności dla zmysłów.

Wielu ludzi na Zachodzie błędnie uważa Kamę Sutrę za podręcznik seksu tantrycznego. Podczas, gdy praktyki seksualne istnieją w ramach bardzo szerokiej tradycji Hinduskiej Tantry, Kamasutra nie jest tekstem Tantry i nie dotyka żadnych rytuałów seksualnych związanych z niektórymi formami praktyki Tantry.

POBIERZ
Już 2113 osoby pobrały tego Ebooka!