Potęga podświadomości

POBIERZ
Już 1865 osoby pobrały tego Ebooka!

Joseph Murphy  w swojej książce „Potęga podświadomości” podejmuje się zadania wyjaśnienia, czym jest nasza podświadomość, nasz umysł i jak możemy go użyć, aby dopomóc sobie w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów w naszym życiu – czy to problemów ze zdrowiem, finansami, małżonkami, przyjaciółmi, itp. Autor postawił sobie dość ambitny cel.

przycisk do pobrania książki orwell

Część recenzji podkreśla, że książka przedstawia naukowo udowodnione metody przejmowania podświadomości i korzystania z niej, aby pomóc sobie samemu.  Jednak rzeczywistość jest trochę inna, w tej książce jest bardzo mało nauki.

Pierwsze rozdziały dotyczą poprawy zdrowia poprzez modlitwę (zwrócenie się do podświadomego umysłu).

Można zgodzić się z autorem co do wielu aspektów tego zagadnienia. Przekonanie o zdrowiu i ogólnie pozytywne myśli bez wątpienia poprawiają nastrój. Pozytywne myślenie o tym, co jest dobre dla zdrowia, bardzo pomaga. Wszystko to, co zostało bowiem naukowo udowodnione – prawdopodobnie lepiej powiedzieć, że depresja i napięcie nerwowe szkodzą zdrowiu, więc ich brak po prostu “nie szkodzi”).

Ogólnie rzecz biorąc, ta książka jest nieco inspirująca, ale jest daleka od tego, czego się od niej oczekuje. Dowiedzieć się z niej można więcej o korzyściach płynących z religii. Od dawna zastanawiano się nad religią i tym, dlaczego ludzie postrzegają ją jako psychologiczną samopomoc. Dochodzi się do wniosku, że religia jest wspaniałym sposobem na przezwyciężenie kłopotów, w końcu wiara, że ktoś nad nami czuwa, jest z pewnością bardziej uspokajająca niż wiara, że nic tam nie ma. W tej książce przeczytać można o tym bardziej szczegółowo. Po jej lekturze można poczuć, że wie się zdecydowanie więcej i pełniej widzi się świat religijny.

Ta niezwykła książka pomogła już czytelnikom na całym świecie osiągnąć to, co pozornie niemożliwe, ucząc się, jak sprawować kontrolę nad niewiarygodną siłą podświadomości. Teraz Ty także możesz nauczyć się tych potężnych technik zmiany swojego życia po prostu zmieniając swoje przekonania.

Z tą książką jako przewodnikiem, nie ma ograniczeń dla dobrobytu, szczęścia i spokoju umysłu można osiągnąć po prostu za pomocą ”Potęgi podświadomości”.

Książka z innej epoki, która łączy religię, Freuda i samopomoc, aby stworzyć dobry, niskonakładowy sposób, aby uczynić życie lepszym. Należy po prostu powiedzieć sobie, czego się tak najbardziej pragnie i powtarzać to sobie tyle razy, dopóki się tego nie spełni Oczywiście właśnie dlatego te rzeczy działają, nie tak spektakularnie, jak twierdzi pan Murphy w swoich homiliach dla ludzi, którzy myśleli o drodze do wspaniałego bogactwa lub wyleczenia raka. Lepszym rozwiązaniem jest wyleczenie długotrwałego lęku lub bloku psychicznego. Rzeczywiście możecie pomyśleć, jak wyleczyć sposób, w jaki wasza podświadomość wstrzymuje wasz umysł. Ale twierdzenie, że można wyleczyć raka lub stwardnienie rozsiane jest – pośrednio – winą za ich choroby ciężko chorych, a to jest po prostu okrutne.

Podsumowując,  każdy powinien przeczytać tę książkę przynajmniej raz w życiu.

Umożliwiłoby to dotarcie do naszych myśli, intelektów i mądrości. Dzięki temu może uda się zrozumieć, że rzeczy, które robimy w swoim życiu mają pewną konsekwencję i czasami warto się nad tym głębiej zastanowić.

POBIERZ
Już 1865 osoby pobrały tego Ebooka!